Sobota 19ty pavilonM2 czechy europeansDownload 4.01 Mb.
Page1/46
Date04.02.2017
Size4.01 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   46

pazdziernik

sobota 19ty pavilonM2 czechy europeans


gainsbourg


01-paź-05

sobota


02-paź-05

niedziela


03-paź-05

poniedz


04-paź-05

wtorek


05-paź-05

środa


06-paź-05

czwartek


07-paź-05

piątek


08-paź-05

sobota


09-paź-05

niedziela


10-paź-05

poniedz


11-paź-05

wtorek


12-paź-05

środa


13-paź-05

czwartek


14-paź-05

piątek
God Save The Queen Goes Filosophy
Brytyjska Taneczna impreza w Jadłodajni !
Niespodzianka dla fanów brytyjskich imprez gitarowych , tym razem
testujemy parkiet w Jadłodajni Filozoficznej ! Jak zwykle nie strudzony
Dj Hoax wyselekcjonuje odpowiednie na tę okazje numery dzięki którym
parkiet jadłodajni przeżyje (lub nie ) prawdziwy chrzest bojowy!
Wszystkich fanów : Brit pop'u , Indie rocka , Alt rocka , Madchesteru i
odrobiny punka... ( nie zabraknie też najlepszych gitar Nowego Yorku i okolic)
Zapraszamy w uwaga ...
PIĄTEK 14 Października
Jadłodajnia Filozoficzna
Dobra 33/35
Wstęp : 0 zł.
Impreza rozpoczyna cykl Gitarowo/Tanecznych Piątków w Jadłodajni
Filozoficznej!
Various Artists Team Zaprasza !

15-paź-05

sobota

10,-


http://afterbeat.org/plakaty/jeze_small.gif

reggaeNET prezentuje:


JEŻE PRZY STERZE czyli II URODZINY TISZTELETU

W tym roku jesień nie będzie smutna i deszczowa, bo legendarny klub Jadłodajnia Filozoficzna przy ulicy Dobrej powraca!

Miejsce, w którym odbywały się bodaj najlepsze warszawskie imprezy reggae (wystarczy przypomnieć Dancehallową Zarazę czy Marchwicę Mózgu) przeszło kapitalny remont i właśnie inauguruje (na nowo) swoją działalność.

Okazją do świętowania są drugie urodziny soundsystemu Tisztelet, warszawskiej grupy selektorów, wokalistów, organizatorów imprez i promotorów muzyki reggae. No i przede wszystkim - przyjaciół (chociaż nie jest łatwo).

W sobotnią noc za gramofonami stanie doborowy skład soundsystemowych wyjadaczy.
Wesoło, skocznie i urodzinowo zagrają dla Was:

- OBORA REKORDS (POZNAŃ)


- DJ YASMAN
- ZJEDNOCZENIE SOUNDSYSTEM
- TISZTELET TRIBE MASSIVE

Na imprezie będzie również można wygrać płyty winylowe i CD ufundowane przez sponsora Urodzin, dystrybucję płyt reggae Siódemki.com.

Przy organizacji imprezy pomagają:
- Reggaenet.pl
- Siódemki.com
- Afterbeat.org

15 pazdziernika 2005 (sobota)

Klub Jadłodajnia Filozoficzna, ul. Dobra 33/35
Wjazd: 10 zł, start: 20:00
Goscie z tatuażami jeży na pośladku wchodzą za 50% ceny.
Wprost na imprezę dostarczymy transport świeżych jeży prosto z lasu z mnóstwem pysznych jabłek na plecach.

INFORMACJE O ARTYSTACH

OBORA REKORDS (Poznań)

Swój sound system założył 10 lat temu i gra do dzisiaj, promotor reggae w Polsce, organizował min. Sound Clash\'e w Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, koncerty Gentleman & the Far East band, Luciano i pojedyncze imprezy z udziałem znanych sound systemów z Polski i Niemiec. Twórca pierwszego mixtape reggae w Polsce. Gra roots / reggae i old-school dancehall z naciskiem na świetne wokale. Jako Roots Tempo nagrywa swoje własne projekty muzyczne zahaczające o eksperymentalny dub. Pojawia się też na drugim wydaniu składaka "Dub out of Poland". Łowi ryby.


http://siodemki.com/index.php?id=mixtape_obor...

DJ YASMAN

0d 21 lat zakochany z wzajemnością w muzyce reggae. Mistrz w wyszukiwaniu ciekawostek muzycznych z całego świata. Jego selekcje odbywają się pod hasłem: REGGAE AROUND THE WORLD! Muzyka z Jamajki i Rosji, Niemiec i Argentyny, Afryki i Indii, Polski i Ekwadoru. Nie obawia się zagrać samby , cha cha, merengue, ragga, banghra, czy juju... Opinia o nim jako najbardziej obciachowym DJ na polskiej scenie reggae, jest w pełni załużona, nie ma takiego kiczu muzycznego którego YasMan , król wieśniackiego stylu nie obawiał by się zagrać!!! Ale właśnie to gwarantuje mega energetyczną zabawę na imprezach.
http://yasman.pl

ZJEDNOCZENIE SOUNDSYSTEM

Najpopularniejszy polski soundsystem tworzą Dj Krzak, Pablopavo, Reggaenerator. Krzak to kreatywny i zaskakujący dj, płynnie przechodzący pomiędzy muzycznymi stylami. DJ Krzaka wspierają Pablopavo i Reggaenerator - wokalni czarodzieje polskiej sceny reggae, śpiewający również w zespole Vavamuffin.
Wystepowali na koncertach wielu swiatowych gwiazd sceny reggae takich jak: Zion Train, Mad Professor, Dub Syndicate, Jah Free, Vibronics, Head Jam, TransGlobal UnderGround, David Rodigan czy wreszcie twórcy i ojca reggae Lee "Scratch" Perry\'ego. Od kilku lat grają cykliczne środowe imprezy pod nazwa REGGAE FAZA oraz czwartkowe pod nazwą Czwarty Żywy Punkt.
http://vavamuffin.art.pl/zjednoczenie.html

TISZTELET SOUNDSYSTEM

Tisztelet (po węgiersku - "szacunek") powstał w 2003 roku. W jego skład wchodzą: Lucek (selekcja), JSM Rootskontrolla (selekcja+dub master) oraz Marta i DeeR (mikrofony). Na imprezach Tiszteletu najczęściej można usłyszeć klasyczny jamajski dancehall, roots&culture i szeroki przekrój przez historię i współczesność dubu.
Latem tego roku Tisztelet wydał w limitowanym nakładzie pierwszą część mixtape pt. "Armagideon Time". DeeR wystąpił gościnnie na płytach Bandy tre, Dreadsquad\'u.
Grali m.in. z Dr Ring Dingiem (Niemcy), Jah Free (UK), Irie Mafia (Węgry), 27 Pablo (Polska/Portugalia) oraz najlepszymi polskimi soundsystemami: Zjednoczenie, Rub Pulse, Bass Medium Trinity, Love Sen-C Music, Dj Feel-x. Występowali również na czołowych polskich festiwalach reggae - One Love, Ostróda Reggae Festiwal, WRF, Winter Reggae, a także na Litwie i Węgrzech.
Tisztelet jest również flagowym soundsystemem największej polskiej dystrybucji jamajskich winyli - Siódemki.com.
http://tisztelet.siodemki.com

16-paź-05

niedziela


17-paź-05

poniedz.

10,-

Marcin Świetlicki i Cezary Ostrowski
Spotkanie do którego musiało wreszcie dojść. Dwóch weteranów awangardy Marcin Świetlicki (poeta i lider Świetlików) i Cezary Ostrowski (lider undergroundowej formacji Bexa Lala) przygotowali w 2004r. album Czołgaj się będący niezwykle świeżym i eklektycznym melanżem post-poezji z post-muzyką. Znajdziemy tutaj trzynaście utworów do których wszystkie teksty napisał Marcin Świetlicki, zaś muzykę Ostrowski. Dodatkowo w utworze 2 poduszki wykorzystano nagranie Mikołaja Trzaski. Muzycznie dominuje tutaj minimal techno, niemieckie elektro w starym kraftwerkowym stylu, brzmienia klubowe oraz muzyka z kręgu zimnej fali. Świetlicki i Ostrowski do nikogo ani do niczego się na tej płycie nie wdzięczą. Są jedynie bezlitośnie szczerzy, pełni ironii i autorezerwy. Czołgaj się to płyta przeznaczona zarówno dla wielbicieli poezji, jak i muzyki awangardowej. W roku 2005 panowie Marcin Świetlicki i Cezary Ostrowski zaczęli pracę nad nowym materiałem na drugą płytę duetu.

Dwóch weteranów awangardy, skrajnie różnych formalnie, lecz bliskich sobie w kwestii pojmowania świata. Melanż post-poezji z post-muzyką. Olbrzymia dawka nowych brzmień i nowych znaczeń. 13 utworów spinających bezlitosną klamrą polską rzeczywistość XXI wieku. Bez skazy manifestu. Z dystansem właściwym "tym co nie muszą". Zimne konstatacje dojrzałych twórców, wymykające się schematom czy modom.


Świetlicki i Ostrowski do nikogo ani do niczego się (...) nie wdzięczą. Są jedynie bezlitośnie szczerzy i za to im chwała. Jak zwykle niezwykle oszczędny Świetlicki i dosadny muzycznie Ostrowski. Obaj na tyle dojrzali jako twórcy, by swobodnie operować oswojonymi archetypami. I robią to. Z ironią i rezerwą, czasem wręcz z autoironią i autorezerwą.
W warstwie słownej i muzycznej płyta ("Czołgaj się")jest spójna i świeża, mimo iż z pozoru bardzo eklektyczna. Jest na "Czołgaj się" i minimal techno i niemieckie elektro w starym kraftwerkowym stylu; jest trochę brzmień klubowych i dotknięcie zimnej fali. Nie jest to płyta lekka, łatwa i przyjemna, choć może kusić takim makijażem. Ostrowski łamie bity i brzmienia, a Świetlicki pogrążony w zimnym, migotliwym świetle jarzeniówki wdziera się w te rejony swego intelektualnego ja, gdzie nie ma litości dla świata, Obaj zdają się przy tym doskonale wiedzieć "w co grają" i dla kogo to robią. Ta płyta to nie przypadek. To wspaniały zbieg okoliczności dla tych, którym jeszcze chce się chcieć.
Powstała rzecz dziejowa, wypełniająca lukę, której istnienia nikt się nawet nie domyślał.
independent.pl

Marcin Świetlicki

(ur. 1961), poeta pokolenia bruLionu; indywidualność poetycka przełomu 1989 r. (obok K. Koehlera i M. Barana). W 1996 r. otrzymał nagrodę Kościelskich, a rok później nominację do nagrody Nike za tomik "Pieśni profana". Jest jedną z najważniejszych i najbardziej wyrazistych postaci poezji polskiej lat 90. Równolegle liderem rockowych Świetlików. Jako poeta ma na koncie kilka ważnych tomików, m.in. "Zimne kraje", "Schizma", "Pieśni profana". Jako lider rockowego zespołu - cztery płyty "Ogród Koncentracyjny", "Cacy Cacy Fleischmaschine", "Perły Przed wieprze" i "Złe Misie".

Świetlicki ma też na koncie liczne inne doświadczenia. Koncertował i nagrywał w duecie z Mikołajem Trzaską (płyta "Cierpienie i wypoczynek"), współtworzył efemeryczną supergrupę The Users (m.in. z Trzaską, Tymonem Tymańskim i Robertem Brylewskim) nagrywał z Pidżamą Porno, Katarzyną Nosowską. Stanął też na czele kolejnej grupy - Czarne Ciasteczka, w której znalazł się m.in. trębacz Antoni Ziut Gralak.

Pracuje w Radio Kraków prowadząc we wtorki razem z Piotrem Czyżem audycję „Pociąg do muzyki”.

Cezary Ostrowski /ur. 1962 r. w Brzegu nad Odrą/; w latach 1980-1985 studiował w PWSSP w Poznaniu. Dyplom uzyskał w Pracowni Rysunku prof. Jarosława Kozłowskiego. Po studiach prowadził Galerię 23, redagował programy telewizyjne, wydawał czasopismo artystyczne, komponował muzykę. Od dwóch dekad stoi na czele zespołu Bexa Lala. To jedna z legend polskiej alternatywy i undergroundu. Ostatnie albumy grupy - "Sukow" i "Trip". Bexa Lala nagrała też płytę z Korą "Kraina bólu". Ostrowski, podobnie jak Świetlicki, współpracował z Mikołajem Trzaską. Efektem współpracy obu artystów jest płyta "Blades", która została opublikowana w Internecie.


Wygrał w Stanach Zjednoczonych konkurs organizacji Creative Commons i magazynu WIRED na najlepszy remiks. Utwór FreeMix-SimpleMix, został wybrany jednym z jedenastu zwycięzców Freestyle Mix Contest.
Najlepszych 11 utworów ukaże się na płycie Creative Commons "Ripped. Sampled. Mashed. Shared." dołączonej do pisma WIRED. Będą one promowane na: M3 Music Summit, South by Southwest music festival, the World Social Forum, Ready to Share, oraz na stronach internetowych Creative Commons.
Jury oceniało kreatywność użycia sampli, kreatywność własnej koncepcji, ogólny wyraz utworu. Brało także pod uwagę opinię pozostałych remikserów na temat ich "konkurenta".


18-paź-05

wtorek


19-paź-05

środa
Reggae Faza - Zjednoczenie Sound System (Krzaku, Pablopavo)
20-paź-05

czwartek
budda czar
21-paź-05

piątek

8,

21.10
start 21:00
wjazd 10pln

Reggaenet Prezentuje:


Every Night There's A Soundclash Czyli Dj Highgrade Spotyka Polskie
Sound Systemy

DJ HighGrade(JAMAICA/USA)


Czapla Selecta
singledread sound system
tisztelet sound system
soulful party soundsystem


22-paź-05

sobota
NORTH QUARTET:
Peter Brötzmann - tenor sax, clarinet;

Mikołaj Trzaska - alto saxophone & bass clarinet,

Peter Friis Nielsen - bass,

Peeter Uuskyla - drums

Peter Brötzmann- saksofonista, klarnecista. To jeden z najwybitniejszych saksofonistów europejskich.

Światową sławe zyskał, tworzac własny idiom amerykańskiego free jazzu.

Swą muzyczną karierą rozpoczął pod koniec lat 50,

od grania w zespołach dixielandowych. Jednak już w połowie lat 60, zdeklarował się jako muzyk tworzącej się europejskiej sceny freejazzowej, nadajac jej osobisty charakter. W 1967 roku nagrał swoją debiutancką płytę z Peterem Kowaldem oraz perkusistą - Szwedem Sven-Ake Johannsenem.W tamtych czasach współpracował również z wieloma, ważnymi dla sceny free muzykami, jak Don Cherry, Albert Mangelsdorff, Cecil Taylor i Globe Unity Orchestra. Od połowy lat 80. współpracuje z kręgiem amerykańskich muzyków awangardowych: Nicky'm Skopelitisem, Kenem Vandermarkiem. Lata 90. przynoszą prawdziwy renesans popularności Brötzmanna. Zakłada dwa zespoły: międzynarodowy kwartet Die Like A Dog (Tashinori Kondo, William Parker i Hamid Drake) oraz Tentet z udziałem muzyków chicagowskich (Ken Vandermark, Joe McPhee, Hamid Drake, Jeb Bishop, William Parker). Nagrywa sporo płyt, często koncertuje w USA.

Mikołaj Trzaska - kompozytor, saksofonista, klarnecista basowy.

Absolwent Liceum Plastycznego w Gdyni-Orłowie. rozpoczął studia na ASP w Gdańsku, na wydziale malarstwa. Zafascynowany jazzem lat sześćdziesiatych, szczególnie muzyką Johna Coltrane'a i Ornette Colemana, porzuca uczelnię, całkowicie poświecając sie muzyce.

Współzałożyciel grupy Miłość, jeden z głównych filarów „sceny

yassowej”, lider Loskotu. Współpracował z Lesterem Bowie, Jochnem Tchicai, Tomaszem Stańko, Noelem Akchote oraz Joe Giardullo. Autor kilkudziesięciu płyt. Poczatek jego prawdziwego sukcesu zapoczatkowała wspołpraca ze znakomitą sekcją, duetem instrumentalno-kompozytorskim, Marcinem i Bartłomiejem Olesiami. Ich debiutancki album „Mikro muzik”uważany jest za krok milowy w historii polskiego jazzu. Obecnie uważany jest za jednego z najciekawszych, poszukujacych muzyków jazzowych w Polsce. Płyta „Danzinger Strassenmusik” - materiał zarejestrowany na ulicach Starego Miasta w Gdańsku, został uznany płytą roku 2004 przez portal Diapazon oraz miesięcznik „HiFi i Muzyka”.

Peter Friis Nielsen – bass.

Urodzony 1948 w Kopenhadze (Dania). Czołowy basista międzynarodowej sceny improwizowanej. Jeden z najwybitniejszych europejskich gitarzstów basowych, wytworzył niepowtarzalny styl grania. Koncertował i nagrywał płyty z Peterem Brotzmannem, Johnym Tchicaiem i Evanem Parkerem. Współpracował także z bardzo dobrze znaną w Polsce, perkusistką, Marilyn Mazur, ponad to pracował z Crisem Speedem.,Louisem Moholo, Kennethem Knudsen, Lotte Anker, Hasse Poulsen, Jesperem Zeuten, Pierre Dorge.


Peeter Uuskyla - perkusja.

Urodzony w 1951 w Goteborgu (Szwecja). Jeden z czołowych perkusistów muzyki improwizowanej w Skandynawii. Współpracował i nagrywał między innymi z takim artystami jak słynny amerykański free jazzowy pianista Cecil Taylor, a także basistami Barre Phillipsem, Peterem Kowaldem, Bengt Frippe Nordstrom, Bjorn Alke, Karin Krog, Anders Jormin. Także występuje dając solowe koncerty na perkusję, dokumentując to dwiema płytami.23-paź-05

niedziela


24-paź-05

poniedz


25-paź-05

wtorek


26-paź-05

środa


27-paź-05

czwartek

10,-

TRANSKAPELA
"Klezmer-Carpathian Music"

Koncert w oprawie wizualnej Sylwka Łuczaka - warszawskiego mistrza projekcji multimedialnych.

TRANSKAPELA - to muzyka wędrownych kapel klezmerskich...

TRANSKAPELA - to muzyka wiejska i małomiasteczkowa Transkarpatii...

TRANSKAPELA - to muzyka grana niegdyś przez Żydów na huculskich weselach, w bukowińskich karczmach, na galicyjskich jarmarkach...

TRANSKAPELA - to muzyka źródłowa stanowiąca inspirację dla własnych aranżacji, kompozycji i twórczych poszukiwań muzyków zespołu...

TRANSKAPELA - to muzyka z mistycznego świata wierzeń i legend karpackich przekazywanych z pokolenia na pokolenie...

TRANSKAPELA - to muzyka w tradycyjnym instrumentarium, z dużą dawką naturalnej energii...

Informacje o TRANSKAPELI, przyklady muzyczne mp3, zdjęcia na stronie internetowej:

www.transkapela.com

Grupa powstala w 2004 roku i tworzą ja muzycy znani z Sielskiej Kapeli Weselnej (Szczytno) oraz Maciej Filipczuk z Lautari.
W czerwcu TRANSKAPELA wydala nowatorską płytę "SOUNDS & SHADOWS", która korzystając z tradycyjnego klezmerskiego instrumentarium ożywia archiwalne melodie Karpat. Źródłem inspiracji dla zespołu TRANSKAPELA jest żydowska kultura muzyczna obszaru Karpat z przełomu XIX i XX w., wiążąca różnorodne wątki muzyczne kształtowane przez wiele grup etnicznych (Żydzi, Polacy, Rumuni, Ukraińcy, Słowacy, Ormianie, Cyganie, Niemcy, Węgrzy) na przestrzeni wieków.
To muzyka żywiołowa, rytmiczna w swej formie, ale subtelna i głęboka w treści.

Agnieszka Jackowiak (manager)

Pracownia Artystyczna SAMOGRAJ
tel. +61 8662364, Kom. +604592367
e-mail: agajacko@wp.pl
koncert odbywa się w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmów o tematyce Żydowskiej: www.wjff.pl

ok. 23:00

koncert serbskiej grupy POPECITELJ

28-paź-05

piątek

5,-

Friday Collective

Rafallu (mikstura squad)

Phil Jones (mikstura squad)

Świstak (jazz radio)

David (free lancer)

Funk, Disko, SoulJazz, DnB, House etc.


29-paź-05

sobota

5,-

ZADUSZKI BEZ PODUSZKI

horror reggae night


Soulfull Party SoundSystem
StacjaReggae
Zjednoczenie SS
Etam Selekta

Echo HiFi
30-paź-05

niedziela
19:00

POKAZ SPECJALNY FILMU „ TEST PILOTA PIRXA” – KRAKÓW,GDAŃSK,ŁÓDŹ, WROCŁAW, WARSZAWA.

SZORTY.PL , FILMFORUM.pl, magazyn CINEMA i HEYAH stworzyły wspólny projekt pod nazwą „Heyah Klaps” – którego częścią jest konkurs na film o tematyce SCIENCE-FICTION.

W związku z tym, że do Jury konkursowego zaproszony został Marek Piestrak reżyser filmu "Test Pilota Pirxa" w październiku odbędą się pokazy tego filmu w wybranych miastach Polski. Każda projekcja poprzedzona będzie kilkoma słowami wprowadzenia dokonanymi przez twórcę filmów science fictions. Opowie on, jak tworzony był film i skąd pomysł na realizację. Wskazówki mogą okazać się bardzo istotne dla wszystkich reżyserów, którzy zapragną wziąć udział w konkursie. Więcej o konkursie na stronie www.szorty.pl . Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.


21 Dance Macabre

Czarnecka, Motylanoga - New Wave, Disco, Horror

31-paź-05

poniedz
Artaud: Tu spoczywa

Wyk. Solonia, eRefeN

Antonin Artaud, wielki teoretyk teatru, w bezkompromisowy sposób dążył do przemiany naszego życia za pośrednictwem sztuki. Przypłacił to wykluczeniem ze społeczeństwa i wieloletnim pobytem w szpitalu psychiatrycznym. Na kilka miesięcy przed śmiercią napisał "Tu spoczywa";. Ten poemat dźwiękowy traktuje o jego własnym życiu, tajemnicy śmierci i odrodzenia. Dla Artauda teatr zaczynał się od oddechu. Słowa, jak zaklęcia, miały być podstawą alchemii teatru. Tego wieczora przedstawimy realizację jego poematu w formie audioperformance'u.
Share with your friends:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   46


The database is protected by copyright ©dentisty.org 2019
send message

    Main page